„Będzie coraz gorzej” – ponura prognoza Igora

W świątecznym numerze tygodnika „Forum” ( nr 51/52 z 20.12.2010 ) wydrukowano wywiad z rosyjskim futurologiem Igorem Bestużew – Łada. Jest on także historykiem, socjologiem, filozofem o znacznym dorobku naukowym i publicystycznym.

Wywiad jest zapisem z rozmowy która była prezentowana w rosyjskiej TV, co spowodowało burzę protestów. Tekst zaczyna się od zdania „Mamy do wyboru albo od razu wybrać się na cmentarz albo zbudować społeczeństwo niezbyt miłe dla ludzi…”

Igorem Bestużew – Łada sądzi iż „na Ziemi może żyć jedynie 300 – 900 mln ludzi” i że liczba ta zostanie „osiągnięta” wkrótce… Pisze między innymi … „.. w pełni zdrowych kobiet mamy dziś w miastach 5 %, stosunkowo zdrowych 25%. Pozostałe 70 % wydaje na świat jedno dziecko, które jest chore…”

Pisze..” W Afryce, Azji, Ameryce Łacińskiej co trzeci człowiek nie ma pracy – w sumie miliard ludzi. Ta grupa ma awangardę, ta awangarda chce się dostać na Zachód. Rwą się miliony, dostają się tysiące. I jest awangarda awangardy – to terroryzm. Wojna terrorystyczna to trzecia wojna światowa …”

Futurolog przewiduje zaistnienie już wkrótce „rygorystycznego (bezwzględnego)” ustawodawstwa i zarządzania… bardzo „nieprzyjemnego” .. dla większości ludzi .. stanowiącego odwrotność .. do lansowanych w Europie wartości takich jak poszanowanie wolności, tolerancji, itp. ..

Jeśli uświadomić sobie … iż zachodzi depopulacja Europy (w szczególności Rosji) .. to narzucenie porządków autorytarnych przez obecnie prężne lecz niestety niedemokratyczne mocarstwa .. może się szybko ziścić .. To co pisze Igorem Bestużew – Łada jest przerażające. Tym bardziej warto się nad ta prognozą zastanowić ~ Andrew Wader