Pij na zdrowie?

„- Porządny alkohol – nie jakieś tam słodkie naleweczki, ale koniak czy czerwone wino – znakomicie poprawia krążenie – wyjaśnia dr Bogacka.”

Szczęka opada. Pani doktor powinna sobie poczytać (dosłownie obok) serial o DDA. Osobiście znam kobietę, która wpadła w alkoholizm po 65 roku życia po śmierci męża, bo pani „doktor” jej poradziła, ze kieliszeczek na smutek jej bardzo dobrze zrobi.

Kiedyś tłumaczyłem pani „doktor” w przychodni co to jest alkoholizm i czy juz ma problem z piciem czy jeszcze nie. Sądząc po tym jak wyglądała, gdy ja ostanio widziałem to ma na pewno. Zmieniłem przychodnię.

Dlaczego lekarzy nie uczą na studiach co alkohol, jeden z najgroźniejszych narkotyków w dziejach ludzkości, potrafi zrobić ( i robi) z człowiekiem? Ręce też opadaja…Bóg po to dał mi rozum i wolną wolę, abym żył i myślał racjonalnie, abym czynił dobro nie oczekując nagrody i nie czynił zła nie bojąc się kary; a na pewno nie po to, abym wierzył w niego i w naiwne bajki opowiadane o nim przez facetów w czarnych, czerwonych i białych sukienkach:)