Co wiedzą o nas istoty z innych planet?

Ludzie coraz intensywniej poszukują kontaktów z inteligentnymi cywilizacjami pozaziemskimi.

W 1972 r. i 1973 r. wysłano z Ziemi kosmiczne sondy Pioneer 10 i Pioneer 11. Każda z nich miała na pokładzie cienką aluminiową tabliczkę o wymiarach 6 na 9 cali, pokrytą złotem. To pierwsze ziemskie pojazdy, które dotarły poza Układ Słoneczny. Tabliczka zawiera zarys mężczyzny i kobiety na tle sondy, miejsce z którego wyruszyła sonda, schemat syntezy wodoru i położenie Ziemi wobec piętnastu kwazarów.

Co jeszcze wiedzą o nas istoty mieszkające poza Ziemią?

Na Ziemi na mięso zabijanych jest około 25 miliardów zwierząt rocznie. Człowiek przeciętnie zjada w ciągu swojego życia prawie 3500 zwierząt: świnie, krowy, kurczaki, indyki, kaczki, gęsi, owce, ryby (nie wliczając w to tak zwanych owoców morza).

Większość z owych czujących istot hodowana jest w mięsnych”fabrykach”, gdzie są pozbawione ruchu i świeżego powietrza. Z reguły zwierzęta są przetrzymywane na małej przestrzeni, zazwyczaj matki oddziela się od potomstwa,co uniemożliwia im realizację naturalnych odruchów. Zwierzęta te mają nienaturalnie krótkie życie. Dla hodowców najważniejsze jest to, by szybko urosły, by uzyskać z nich jak najwięcej mięsa. W tym celu podaje im się hormony wzrostu i preparaty tuczące. Wszystko jest obliczone na maksymalny zysk hodowców. Wiele z tych zwierząt umiera ze strachu w okropnych okolicznościach, podczas transportowania setki kilometrów, w tłoku, bez jedzenia i wody. Te, które przeżyją czeka brutalny, krwawy koniec. W rzeźniach podrzyna się im gardła, obdziera ze skóry i zanurza we wrzątku – często, gdy jeszcze żyją.

W Polsce zabija się na mięso ponad 500 milionów zwierząt rocznie, co daje więcej niż milion dziennie, czyli ponad tysiąc na minutę.

Obecnie na naszej planecie wytwarza się tyle pokarmu roślinnego, że wystarczyłoby go do wykarmienia ponad 17 miliardów ludzi. Jednak przeważnie uprawy przeznacza się na paszę dla zwierząt hodowlanych, podczas gdy codziennie na Ziemi w wyniku głodu i niedożywienia umiera ponad 30 tysięcy dzieci. Oczywiście, znacznie mądrzej byłoby uprawiać jedzenie dla ludzi, niż karmić nim zwierzęta, które następnie są zabijane i zjadane.

Ponad 18% emisji dwutlenku węgla, podstawowej przyczyny obserwowanego klimatycznego syndromu globalnego ocieplenia, pochodzi z hodowli zwierząt – więcej niż ze wszystkich samolotów, statków i samochodów razem wziętych.

Za zjadane dziś kotlety i kiełbasy, w niedalekiej przyszłości ludzie mogą zapłacić śmiercią ukochanej Ziemi i ich samych 🙁

Na szczęście jest wybór – można zdrowo żyć bez jedzenia mięsa!